11.01.2019

Чого очікувати на первинному ринку нерухомості в першій половині 2019 році?

Великі забудовники Івано-Франківська відзначають, що кількість угод купівлі нерухомості зросла більше ніж на 22% в порівнянні з 2017 роком. Таким чином, 2018 рік можна вважати доволі прибутковим.

Такій ситуації посприяли, в першу чергу, такі чинники, як знецінення української гривні, великий рівень міграції, а також недовіра іванофранківців до банківських установ. Велику роль в купівлі квартир відіграли також різноманітні програми лояльності запроваджені девелоперами. Великою популярністю серед пропозицій в 2018 році користувались квартири комфорт- та бізнес-класу з оптимальною площею 40-75 метрів квадратних. Серед лідерів продаж залишаються квартири в центральній частині міста. А також багато людей віддали перевагу квартирам формату Smart з розумною організацією житлового простору. Наприклад, смарт-квартиру можна придбати в сучасному районі Manhattan, який будується в центральній частині Івано-Франківська.  

Які зміни на первинному ринку нерухомості слід очікувати в 2019 році? Це питання досліджував Аналітичний центр будівельної компанії «Благо». В першій половині поточного року фахівці передбачають збільшення вартості нерухомості на 9-13%. А  зростання попиту на квартири в Івано-Франківську очікують на весняно-літню пору року. 

Спеціалісти радять не відкладати купівлю нерухомості на тривалий термін, оскільки зниження ціни не передбачається, а навпаки спостерігається подорожчення з року в рік. Додаткову вигоду отримають власники іноземної валюти, якщо долар сягне обіцяної позначки 29,2/1$. Це пов’язане з тим, що девелопери фіксують вартість нерухомості в національній валюті. 

Купівлі нерухомості сприятимуть також програми від забудовників, такі як безвідсоткове розтермінування на тривалий період або програми обміну старого житла на нове. Участь будівельних компаній в державних програмах сприяння житловому будівництву теж стимулюватимуть інвестувати в нерухомість. А пожвавлення на первинному ринку відбудеться одночасно зі збільшенням мінімальної заробітної плати іванофранківців та зростанням прожиткового мінімуму. 

Інвестиції в нерухомість залишаються безпечним та надійним методом заощадження та збереження власних коштів. Отже, в 2019 році слід очікувати збільшення попиту на ринку нерухомості не тільки в житлові, але й комерційні приміщення.

Придбати квартиру або комерційне приміщення в центральній частині Івано-Франківська можна в сучасному районі Manhattan від будівельної компанії «Благо».