05.05.2023

Ремонт з нуля. Як оформити квартиру в екостилі: поради та нюанси

Глобальне потепління, природні катаклізми, екологічні катастрофи – все це змушує людство задуматись про екологію та починати дбати про природне середовище. Дизайнери інтер’єру не оминули цього руху і теж почали вносити свою лепту в порятунок світу. Так появився екостиль! 

Що таке екостиль?

Екостиль в інтер’єрі – це не тільки модний, але й практичний простір, створення якого не завдає шкоди довкіллю. Це тренд на використання натуральних та екологічно чистих матеріалів в дизайні будинку, квартири чи офісу. В приміщеннях, оформлених в екостилі, менше шкідливих речовин і свіжіше повітря.

Він відображає натуральність та пов’язаний з природою, надає кімнаті затишку та спокою. Основними матеріалами у цьому стилі є дерево, камінь, глина, льон та тощо. Їх використання дозволяє створювати натуральні фактури та кольори, що надають інтер’єру більш природного вигляду. Також екостиль відображає ідею використання відновлюваних джерел енергії, що сприяє збереженню навколишнього середовища.

Основний задум – створити простір, який надає відчуття природності. Вікна можна оформити так, щоб вони були якнайбільше відкриті, або додати рослини, які надають приміщенню свіжості. Щодо елементів декору, то вони теж мають бути з натуральних матеріалів. Наприклад, квіти в глиняних горщиках. Ще важливо не перевантажувати простір зайвим декором, оскільки головна ідея полягає в тому, щоб зберегти органічний вигляд і затишок.

Як створити екостильний інтер’єр

Ми вже говорили раніше про використання природних матеріалів та екологічно чистих елементів. Ось ще декілька порад, які можуть допомогти вам створити екостильний інтер’єр:

1. Вибирайте меблі з дерева, бамбука, льону, бавовни, вовни, джуту тощо. Великий вибір меблів є в партнерів компанії blago: WOWIN та Фабрика меблів «ОВА». Вони пропонують меблі різного дизайну та бюджету з екологічно-чистих матеріалів.

2. Зберігайте природне освітлення: використовуйте вікна та скляні двері, щоб впустити максимальну кількість природного світла в кімнату. Якщо ж вам потрібне додаткове освітлення, рекомендуємо маркет європейського світла Lumen. Це сучасний шоурум, де ви знайдете для себе широкий асортимент люстр, світильників, торшерів, бра різних стилів та напрямків від провідних світових брендів. 

3. Додайте вазонів та квітів: рослини не тільки додають природи в приміщення, а й очищують повітря, знижують рівень відносної вологості, та покращують настрій.

4. Обирайте натуральні кольори: використовуйте природні та земляні тони, які зберігають відчуття гармонії з природою.

5. Уникайте шкідливих хімікатів: обирайте екологічно чисті фарби, клей, та інші будівельні матеріали для зменшення впливу на здоров’я.  Наприклад, Pro Decor IF пропонує великий вибір екологічно-чистих італійських штукатурок та фарб ТМ Colorificio Veneziano та ТМ Deco Terra.

Віддавайте перевагу переробленим матеріалам, які зменшують використання нових ресурсів та відходів.

Мінімізуйте використання пластику: уникайте використання пластикових приладів та упаковування, які можуть бути шкідливими для довкілля.

Якщо ж самостійно зробити дизайн важко, довіртеся професіоналам зі студії інтер’єру Gesso. Вони займаються дизайном інтер’єрів, шпалерами, штукатурками, освітленням та меблями, а для клієнтів blago надають знижку 10% на меблі та послуги.

Вибір стилю квартири залежить від багатьох факторів: особисті уподобання, бюджет, тип приміщення та локації житлового комплексу. Наприклад, сучасний район Manhattan знаходиться неподалік рекреаційних зон: міського озера та парку. Саме тому екостиль стане для вашої домівки продовженням фантастичних краєвидів за вашим вікном.