10.09.2021

За що обирають смарт-квартири: переваги та можливості облаштування

Вже багато років популярними на ринку нерухомості є квартири типу смарт. Невелике житло має ключові переваги, якими й приваблює покупців. Інтерес до смарт-квартир спричинений не лише доступною вартістю, а й характеристиками, що повною мірою відповідають критеріям комфортного житла.

 

Що таке смарт-квартира

Смарт-квартира являє собою мініжитло загальною площею від 18 до 30 квадратних метрів без перегородок та стін. Через маленьку площу архітектори проектують таке житло з можливістю максимально ефективного використання кожного квадратного метра. Тому смарт-квартири хоча й компактні, проте достатньо функціональні. З сучасною технікою та меблями можна створити простір, який нічим не поступається житлу більшої площі.

Вважається, що квартири такого типу вперше з’явилися у США, а їхня назва походить від англійського слова «smart», яке перекладається як «розумний» та означає раціональне використання житлової площі. З часом смарт-квартири почали будувати й в Україні і вже зараз вони стали справжнім трендом серед новобудов.

 

Переваги смарт-квартир

У порівнянні зі звичайними квартирами, житло типу смарт має такі плюси:

  1. Менша вартість. Смарт-квартира коштує менше, ніж класична однокімнатна квартира. Це вигідно як звичайним покупцям, так і інвесторам. Чимало людей купують одразу кілька смарт-квартир та здають їх в оренду молодим сім’ям або студентам.
  2. Економія на комунальних платіжках. За рахунок меншої площі відповідно зменшуються витрати на опалення, світло та ін. комунальні послуги.
  3. Менші затрати на ремонт. Зрозуміло, що облаштувати житло площею, наприклад, 20 квадратних метрів, буде простіше, ніж квартиру 50-60 квадратних метрів.
  4. Можливість вільного планування. Відсутність перегородок дозволяє зонувати квартиру на власний розсуд.
  5. Ефект відкритості. Оскільки немає стін, житловий простір здається більшим.
  6. Мінімалізм. При облаштуванні смарт-квартири прийдеться обирати лише найнеобхідніші для дому речі та таким чином уникнути покупок зайвого та непотрібного.
  7. Хороше природне освітлення. Як правило, сучасні смарт-квартири мають великі панорамні вікна, завдяки яким всередину потрапляє багато сонячного світла.
  8. Вигідна альтернатива оренді. При покупці на умовах розтермінування щомісячні платежі можуть складати приблизно стільки ж як орендна плата. Проте за кілька років виплати квартира перейде у власність.

 

Особливості облаштування

Через компактні розміри, оформлення смарт-квартир має певні особливості, яких варто дотримуватися. Перш за все рекомендується обирати світлі кольори, які візуально додають простору. Меблі краще підбирати невеликі та лаконічної форми й лише ті, які потрібні в щоденному житті. В невеликих помешканнях вдало виглядають деталі інтер’єру простих форм з округленими кутами.

Найпопулярніші стилі дизайну мініквартир – скандинавська естетика, японський інтер’єр, хай-тек та екостиль. Сучасні дизайнери також пропонують цікаві ідеї оформлення смарт-житла у популярному сьогодні стилі loft. У світі є чимало прикладів вдалого облаштування таких осель, які доказують, що в компактній квартирі реально розставити усі необхідні меблі та техніку.

 

Кому підходять смарт-квартири

Аналіз українського та іноземного ринку показав, що мініквартири часто обирають не лише через потребу зекономити, але й у зв’язку з вдалим розташуванням. Так, смарт-квартиру можна придбати поруч з міським озером у районах Manhattan та Manhattan UP. Проживання у цій частині міста являється привабливим завдяки неймовірній природі та красивим краєвидам.

Покупка смарт-житла виправдана для молодих сімей, самотніх бездітних людей та початкових спеціалістів. Також невеликі квартири вигідні людям, які переїхали з інших міст через роботу і хочуть мати власний простір.

При виборі невеликого житла варто оцінювати й власні побажання, спосіб життя. Так, малоактивним людям, які часто затримуються на роботі та полюбляють побути наодинці буде комфортним саме компактне житло.

Менеджери з продажу blago developer відмітили найбільший попит на смарт-квартири серед молоді. Таке житло часто купують батьки своїм дітям-студентам, а також хлопці й дівчата, які вирішили жити окремо від рідних. Також смарт-квартирами цікавляться люди похилого віку, які проявляють бажання проживати старість в компактній оселі.

 

Де можна купити смарт-квартиру в Івано-Франківську

Великий вибір планувань мініквартир пропонує blago developer у різних частинах міста. Для тих, хто навчається чи працює у районі Пасічна, можна придбати невелике житло у комплексі комфорт-типу Comfort Park. Прихильники проживання у затишних районах поруч з річкою та природою мають можливість оселитися у ЖК Family Plaza, районах Manhattan та Manhattan UP, житловому масиві Паркова Алея або у Chocolate. А бажаючим жити у центрі забудовник пропонує цікаві планування невеликих квартир у комплексах Main House, Авторський та А5.

Менеджери допомагають підібрати ідеальний варіант квартири, враховуючи усі побажання клієнта. Оглянути планування та дізнатися вартість кожної квартири можна у відділах продажу blago developer, що знаходяться за адресами:

вул. Коновальця, 35
вул. Січових Стрільців, 21
площа Ринок, 8