15.12.2017

Чи зросте вартість 1кв.м житла в новобудовах при зростанні курсу валют?

Коливання курсу валюти часто викликає запитання про те, чи позначиться воно на вартості житла та як саме. Аналітичний центр Благо взявся дослідити і дати відповідь.

Експерти зазначають, що до кінця року гривня буде демонструвати ослаблення щодо долара і курс складе 27,5-28 грн/$1. Такі несуттєві коливання не мали би вплинути на вартість житла. А от 2018 рік обіцяє зростання американської валюти.

За розрахунками держбюджету, до кінця наступного року долар буде коштувати 30,1 гривень. Такий прогноз говорить, що реакції ринку нерухомості варто чекати.

Валютні коливання все ж позначаться  на первинному ринку. На вартість житла у новобудовах впливає здебільшого такий фактор як собівартість будівництва, адже за підвищенням курсу дорожчають будівельні матеріали, паливно-мастильні матеріали та інші.

Подорожчання матеріалів змушує забудовників піднімати ціни на  метр квадратний в новобудові.

Зростання цін на первинне житло в межах до 5% все ж варто чекати в кінці 2017 року. Також вагомим фактором, який впливає на зростання цін є збільшення рівня готовності будинку. Вартість квадратного метру зазвичай змінюється  після того, як побудована «коробка» будівлі, територія впорядкована і новобудова  готова до введення в експлуатацію.

Що ж стосується вторинного житла, то експерти прогнозують ще більше його просідання. Оскільки ціни переважно формуються у доларах, а в разі відчутного падіння гривні  вартість квартир в доларовому еквіваленті буде знижуватися. Попит на таке помешкання також значно впав, тому пропозицій поменшало. Кардинальних змін в цій ситуації варто чекати тільки тоді, коли .загальна економічна ситуація в країні вирівняється.