26.02.2019

Що враховувати при переплануванні квартири?

5 важливих пунктів!

Українці мають змогу створювати своє помешканням відповідно до власних потреб. Всі зміни, які можна вносити регулює "Постанова КМУ №1024 від 28.12.2016 "Про внесення змін до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків". Забороняється вносити корективи в несучі стіни, адже ці конструкції є надважливими для стійкості цілої будівлі. Також діє обмеження на об’єднання житлової кімнати з кухнею, де є газова плита. Змінювати можна не несучі стіни, об’єднювати кімнати, санвузли тощо.      


На даний момент будівельні компанії пропонують своїм клієнтам можливіть вільного планування. Таким чином, власники можуть вносити свої корективи, дотримуючись при цьому чинного задонодавства та принципів змін житлового простору. В статті наведемо принципи, на які варто звернути увагу при здійсненні перепланувань.


1. Прохідна зона. В квартирі присутні так звані «транзитні» зони, які забирають житлову площу, але не приносять багато користі. Пропонуємо зробити на цій території гардероб, збільшити кімнату чи кухню. Якщо в квартирі передбачено два санвузли, то один з них можна перепланувати на господарську кімнату для зберігання побутових речей. 


2. Зонування. В кожній квартирі мають бути певні зони: спільні (кухня, вітальня, ванна, коридор) та особисті (спальня, дитяча кімната, кабінети). Незалежно від розміру помешкання ці зони повинні бути присутніми. Щоб не перетворити спальню в кабінет, кухню у вітальню  пропонуємо відокремити ці кімнати можна за допомогою перегородок, меблів тощо. 


3. Санвузли. Багато забудовників пропонують окрім основного санвузла ще один призначений для гостей. Проте, якщо їх об’єднати, то можна отримати ще додаткових 0,5 кв.м. Рекомендуємо розміщувати унітаз на малій відстані від стояка, це допоможе позбавитись неприємних запахів. Також експерти не рекомендують збільшувати площу кімнати чи кухні за рахунок санвузла. Якщо ви все ж наважитесь на такий крок, то врахуйте те, що потрібно буде встановлювати додаткову гідроізоляцію стін та підлоги. Розміщення дзеркала з умивальником навпроти дверей у ванну допоможе візуально збільшити площу. 


4. Пропорційність. Існують певні вимоги до розміру житлової площі розраховані на одну особу, яка складає 13-19 кв.м. Залежно від фінансових можливостей сім’ї ця цифра може коливатись. Найбільш оптимальний розмір кухні – 11-15 метрів квадратних. 


5. Житлова площа. При плануванні квартири потрібно врахувати розміри меблів з запасом. Важливо, щоб вільний доступ був до всіх елементів інтер’єру. Для прикладу коли плануєте розміщення столу, враховуйте розміри з розсунутими стільцями.