11.03.2019

Через скільки часу окупиться купівля комерційного приміщення в Івано-Франківську?

Аналітичний центр компанії Blago developer здійснив власне дослідження ринку комерційної нерухомості в Івано-Франківську. Найбільш затребуваними залишаються приміщення призначені для торгівлі з терміном окупності 4-6 років.

Наступними у списку є офісні приміщення (6-8 років окупності), на третьому - складські приміщення з окупністю понад 12 років. 
У статті наведено фактори, які визначають вартість комерційної нерухомості. 

Розташування
Зазвичай, нежитлові приміщення зосереджені у центральній частині міста або спальних районах. Центральна вулиця Івано-Франківська – «стометрівка» - є доволі популярною для використання приміщень під офіси, або для торгівельного призначення. Це пов’язано з тим, що тут розташовані важливі державні установи. На сісідніх центральних вулицях (Новгородська, Мазепи, Коновальця, Короля Данила, Ленкавського, Грушевського) розташовані приміщення комерційного призначення для бізнесу.  Великою популярністю користуються комерційні приміщення в сучасному районі Manhattan. Цей комплекс розташований на перетині вулиць Ленкавського та Левицького, які є наближеними до центру Івано-Франківська. Manhattan - це великий район, який складається з 14 будинків висотою від 12 до 15 поверхів. На кожному поверсі є в середньому 6 квартир. Жити в районі буде близько 4 000 людей. Така кількість потенційних покупців зможе сформувати великий попит на широкий спектр товарів та послуг.

Окрім того, комерційні приміщення розташовані по зовнішньому периметру району. Тому доступ до них матимуть також мешканці сусідніх будинків та районів.
У спальних районах великою популярністю користуються приміщення, призначені для супермаркетів, різних крамниць, ресторанів та салонів краси.

Поверховість
Зазвичай під комерцію виділяють цокольні поверхи в багатоповерхівках. Проте, у сучасному районі Manhattan під комерцію виділено перший поверх. Всі приміщення матимуть великі панорамні вітрини. Вони дозволять майбутнім власникам підкреслити ексклюзивність свого бізнесу та сформувати позитивний імідж в очах майбутніх покупців. Приміщення мають різну площу (90-400 м2), а використовувати їх можна під різні види бізнесу. Ціна за метр квадратний тут коливається в межах 600$ м² – 1200$ м². Висока вартість аргументується престижністю та великим попитом. 

Вторинний та первинний ринок
Перевагою використання нежитлових приміщень в будинках вторинного ринку є вартість. Однак, це залежатиме від стану самого будинку, наявності ремонту та інших чинників. Будинки, які є пам’ятками архітектури забороняють зміну фасадів.  
В нових житлових комплексах, які зводяться за монолітно-каркасною технологією будівництва, власники мають змогу самостійно спроектувати приміщення, відповідно до власних потреб.  

Купити якісне комерційне  приміщення в Івано-Франківську можна у Районі Манхеттен, від будівельної компанії «Благо».