15.05.2020

Квартири 2020 року: що обирають покупці?

У 2019 році на ринку нерухомості не відбувалось значних змін, цей рік був доволі стабільним. Попит був високим, а ціни залишались на привичному рівні.

Лідерські позиції серед затребуваної нерухомості займали двокімнатні квартири. Друге та третє місце – одно- та трикімнатні квартири. Проте, вже навесні 2020 року коронавірус та карантинні заходи в цілому світі похитнули економіку чи не всіх країн. Зміни відбулись і на ринку нерухомості. Які квартири обирають покупці зараз та що впливає на їхній вибір досліджував аналітичний центр компанії blago developer.   

Карантин поволі закінчується і люди активніше почали купляти квартири в новобудовах. Ситуація на ринку нерухомості Івано-Франківська відчутно покращилась. 

Що змінилось у виборі нерухомості? 

Для покупців важливу роль відіграє розташування житлового комплексу, наявність розвиненої інфраструктури, наближеність до рекреаційних зон та центральної частини міста. Адже, в період карантину надзвичайно важливо мати біля дому все необхідне: продуктову крамницю, аптеку, перукарню, спортзал та ін. Тривале обмежений руху громадського транспорту також показало наскільки важливо знаходитись близько до центру міста. Після пом’якшення карантинних заходів, коли вже дозволено відвідувати парки та сквери, крамниці і навіть ресторани, а вони знаходяться надто далеко від дому, то виникає проблема - важко дістатись потрібного місця. 

Івано-Франківці активно обирають район Manhattan. Це сучасний житловий район з власною інфраструктурою, розташований поблизу центру та міського озера. Навіть в карантин мешканці цього комплексу точно не сумували б, адже за вікном відкриваються дивовижні краєвиди озера та панорама рідного міста. А наближеність до центру відкриває набагато більше можливостей.

Та це не всі зміни, які чекають на забудовників в 2020 році. Велику роль при виборі нерухомості зараз відіграє тип житла. Багато покупців віддають перевагу smart- та lite-квартирам. Такі типи квартир відомі завдяки розумному плануванню, функціональному використанню житлової площі, а смарт- квартири, за рахунок невеликого розміру, є економічно вигідними в плані опалення. 

Квартири формату lite та smart в Івано-Франківську доступні в районі Манхетен. А для поціновувачів класики тут знайдуться і звичайні квартири бізнес- та еліт-класу і навіть пентхауси з терасами. 

Значно більше уваги покупці стали приділяти квартирам в збудованих будинках або готовим ремонтом. І не дарма. Адже ті, хто вже стикався з ремонтними роботами знають наскільки важко буває знайти відповідальних підрядників та правильно обрати всі матеріали. Така послуга стане трендом на ринку нерухомості в 2020 році і полегшить життя власників нової квартири. 

В Івано-Франківську квартири в зданих будинках та з ремонтом пропонує надійний забудовник – компанія blago developer.