10.09.2020

Оформлення квартири: детальний огляд документації

Покупка квартири – емоційно насичена та щаслива подія, проте є фактори, на які варто звернути особливу увагу. Це перш за все, оформлення документів при заключенні угоди. Фахівці аналітичного центру компанії blago developer з’ясували, в яких моментах процесу оформлення документів варто бути особливо уважними.

Оформлення договору купівлі-продажу

При купівлі квартири в новобудові, яка ще будується або на етапі котловану покупці укладають договір купівлі-продажу. На що звернути увагу? У цьому документі обов’язково мають бути дані про реквізити земельної ділянки, а також квартиру, яку купують.

Мається на увазі, площа житла, номер квартири, поверх, терміни здачі в експлуатацію та передачі помешкання власнику. 

Також у договорі має зазначатись про те, в якому вигляді квартира буде передана власникам: наявність вхідних дверей, ремонту, розведення комунікацій тощо. 

Договір відступлення або «переуступка»

Інколи виникають ситуації, коли покупці квартири, купленої в будинку на стадії будівництва, вирішують продати її. Як відомо, вартість на квартири в новобудовах зростає з наближенням до здачі будинку в експлуатацію. Таким чином можна ще й вигідно заробити. В такому випадку укладають тристоронній договір відступлення між будівельною компанією, інвестором, який продає квартиру та покупцем. Роль забудовника тут в наданні дозволу на дану угоду та контролюванні процесу. Договір не надає право власності на житло. 

Потрібно звернути увагу на умови договору. Перед укладанням експерти рекомендують перевірити всі дозвільні документи будівельної фірми: дозвіл на будівництво, земельну ділянку та призначення території. Обов’язково має вказуватись про те, що земля призначена під багатоквартирний будинок. 

Фахівці рекомендують укладати договори з забудовниками, що тривалий час працюють на ринку нерухомості, в яких хороша репутація та успішні проекти. Це допоможе покупцеві вберегтись від ризиків втратити кошти. 

Купити квартиру від надійного забудовника blago developer можна в сучасному районі Manhattan – тут доступні квартири готові до ремонту, а також на різному етапі будівництва.